Welcome to the unofficial website about Ludwikowice Kłodzkie

Guestbook

Rafał @ (04:11, 03.01.2020)
Witam czy ktoś kojarzy wydarzenie z lat 70/80 przy ul. Głównej (przy budynku Poczty Polskiej), a mianowicie o światku, który o bardzo wczesnej porze przemieszczał się pieszo do pracy przy ul. Fabrycznej i na wysokości budynku Poczty Polskiej zobaczył latający spodek? Osoba ta nie usłyszała go, podobno została oślepiona intensywnym światłem a podczas ucieczki obróciła się i ujrzała kształt dysku/talerza. Na szczęście zdążyła wrócić do domu i roztrzęsiona opowiedziała o wszystkim rodzicom. Ci udali się we wskazane miejsce i zastali kilkanaście metrów powalonego płotu, jakieś małe drzewko i dwa martwe psy właściciela budynku, który wypuszczał je tylko na noc, aby pilnowały posesji. Ponoć ta historia była bardzo znana a ze świadkiem zdarzenia kontaktowały się media. Usłyszałem tę historię od pewnej (już nieżyjącej) starszej osoby pochodzącej z Ludwikowic Kłodzkich. Kilkukrotnie próbowałem coś odnaleźć w sieci, ale nic. Nie pochodzę z tego rejonu, wiec nie mam jak zaczerpnąć informacji, ale jeżeli była to głośna jak na owe czasy sprawa, to ktoś musi o tym pamiętać. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz. Pozdrawiam Rafał. Ps. Bardzo fajna stronka.
Solene Gernert Peycli @ (15:11, 16.02.2018)
Bonjour, je suis Française et je mexcuse de ne pas pouvoir écrire en Polonais. Je cherche des informations sur un ancien maire de Ludwikowice, joseph Gernert. Il dirigeait lusine de verrerie de la ville avant de mourir en 1945. Son petit fils, Franz Gernert est mon grand père, il dû partir combattre à 17 ans mais a lui aussi vécu et travaillé dans cette usine. Jessaie de retracer lhistoire de ma famille qui semble très mystérieuse. Auriez vous des informations au sujet de lhistoire des Gernert? Lusine de verrerie existe t-elle encore? Merci
Paul @ (17:59, 06.03.2017)
Vielleicht weiß jemand wann die Schule geschlossen wurde. 1958 war sie noch in betrieb?
Paul @ (17:57, 27.02.2017)
Es wäre schön wenn etwas über die deutsche Schule geschrieben würde die es in Ludwikowice gab. Sie war im Haus ul. Glowna 39 untergebracht.
Max @ (15:57, 05.12.2016)
Hi, I am looking for the church books (ksiegi metrykalne) of Ludwikowice. Years 1800-1900. Does anybody know where they are?
Richard @ (08:14, 13.08.2016)
Thanks very much for taking the time to make this website which is full of great information.
Administrator @ (02:48, 28.06.2016)
Witaj Aniu. Niestety nie potrafimy udzielić odpowiedzi na twoje pytanie. Mimo, że od dawna nie mieszkamy w Ludwikowicach Kłodzkich, to jednak nadal staramy się promować naszą miejscowość. Niegdyś w Ludwikowicach Kłodzkich odbywały się rajdy samochodowe, raz w roku przez miejscowość przejeżdżał zabytkowy skład kolejowy składający się lokomotywy parowej wraz z wagonami z tamtej epoki. Od niedawna małą tradycją stał się coroczny piknik militarny w muzeum Molke. Ciekawym miejscem, w którym mogą pojawić się niecodzienne atrakcje może być Harenda. Choć nie znamy dokładnych dat to mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy pomóc w poszukiwaniu dalszych informacji. Pozdrawiamy serdecznie.
Rudolf @ (17:25, 26.06.2016)
Sehr schöne und übersichtlich aufgebaute Website mit vielen tollen Fotos und interessanten Informationen. Vielen Dank!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

This website has the World Wide Web Consortium Valid HTML 5 and Valid CSS 3 compatibility certificates.